Opinie klientów

W 2009 roku miałem kolizję samochodową. Ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty odszkodowania. Myślałem, że wszelkie naprawy samochodu będę musiał pokryć z własnej kieszeni. Biuro Prawne GLOBAL nie tylko wywalczyło dla mnie odszkodowanie za uszkodzony samochód, ale także zwrot kosztów leczenia i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Poleciłem ich już dwóm moim znajomym. Trzeba przyznać - są profesjonalistami.
Andrzej M., lat 36, inżynier, Wrocław

NIESZCZĘŚLIWE ZDARZENIE

NASZE DZIAŁANIA

WYPŁATA ODSZKODOWANIAODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ - BEZPŁATNE PORADY
ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ

 

?W momencie śmierci bliskiego uderza człowieka świadomość niczym nie dającej się zapełnić pustki?, napisał ksiądz Józef Tischner.


Trudno się nie zgodzić z tymi słowami. Doświadczenie śmierci, a szczególnie śmierci bliskiej osoby, kogoś z rodziny, jest niezwykle ciężkie do przejścia. Rany w psychice może wyleczyć tylko czas. Mimo wszystko trzeba dalej zmagać się z codziennym życiem i wszystkimi przyziemnymi kłopotami. Są to również kwestie finansowe, które często doskwierają po śmierci osoby pracującej i utrzymującej rodzinę. W takim wypadku możemy postarać się o odszkodowanie za śmierć. Będzie nam przysługiwać, jeśli uda się wykazać fakt, że doszło do znacznego pogorszenia sytuacji życiowej po  śmierci bliskiej osoby. Co wchodzi w zakres ?sytuacji życiowej?, co możemy rozumieć pod tym pojęciem? Przede wszystkim sytuację finansową ? przykładowo, zmarł ojciec, który był głównym żywicielem rodziny ? jednak nie tylko. Możemy bowiem wyróżnić także sferę emocjonalną. Przykład: zmarł mąż, a żona nie jest w stanie podjąć pracy lub też osiągnąć standardu życiowego sprzed tragedii. Chodzi więc przede wszystkim o negatywne odczucia psychiczne, które wywołane zostały śmiercią bliskiej osoby. Co więcej, od 2008 r. najbliżsi krewni (ale, uwaga, nie jest to regułą! Synowa po stracie teścia lub wnuki po stracie dziadków także) mogą starać się o odszkodowanie oraz rekompensatę za doznaną krzywdę, wtedy gdy ktoś z najbliższej rodziny zginie w wyniku uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia (czyli np. w wypadku samochodowym), a na skutek śmierci tej osoby znacznie pogorszy się nasza sytuacja życiowa.

Oferujemy:

- Odszkodowanie za śmierć rodziców

- Odszkodowanie za śmierć brata

- Odszkodowanie za śmierć ojca

- Odszkodowanie za śmierć matki

- Odszkodowanie za śmierć dziadka

- Odszkodowanie za śmierć babci

 

Jak jednak udowodnić, że zmarła osoba była nam na tyle bliska, aby otrzymać odszkodowanie za jej śmierć?

Zbadanie tej sprawy będzie należało do sądu prowadzącego sprawę ? sprawdzi on jak byliśmy ze zmarłym spokrewnieni oraz jakie łączyły nas relacje. Oczywiście,gdy zmarły to jedyna osoba, która utrzymywała rodzinę, współmałżonek i dzieci nie powinny mieć problemu z uzyskaniem odszkodowania za śmierć.

 

Jak wygląda procedura działania sądu przy ubieganiu się o odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej?

Bada on sytuację materialną osoby, która ubiega się o odszkodowanie i porównuje ją z sytuacją po śmierci np. współmałżonka. Jeżeli sytuacja ulega pogorszeniu ? wtedy dostajemy odszkodowanie.

 

Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć więcej - prosimy o kontakt z naszym prawnikiem, który bezpłatnie odpowie na Państwa pytania - tel. 791 005 903