Opinie klientów

W 2009 roku miałem kolizję samochodową. Ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty odszkodowania. Myślałem, że wszelkie naprawy samochodu będę musiał pokryć z własnej kieszeni. Biuro Prawne GLOBAL nie tylko wywalczyło dla mnie odszkodowanie za uszkodzony samochód, ale także zwrot kosztów leczenia i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Poleciłem ich już dwóm moim znajomym. Trzeba przyznać - są profesjonalistami.
Andrzej M., lat 36, inżynier, Wrocław

NIESZCZĘŚLIWE ZDARZENIE

NASZE DZIAŁANIA

WYPŁATA ODSZKODOWANIAODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ DZIADKA
Odszkodowanie za śmierć dziadka

Zdarza się w życiu tak, że opiekunami dziecka nie są rodzice, a np. dziadkowie. Niestety,często bywa też tak, że dziadek umiera, zanim podopieczny zdąży usamodzielnić się, poukładać sobie życie i ustabilizować się m.in. finansowo. Tak więc oprócz tego, że spadnie na niego ogromny ciężar psychiczny i uczucie pustki czy straty, zostanie po śmierci dziadka bez środków do życia. Niestety trzeba radzić sobie dalej, także w kwestiach finansowych, np.: opłacać rachunki. Tylko w jaki sposób sobie radzić po śmierci dziadka?  Warto wiedzieć, że przysługuje nam odszkodowanie za jego śmierć.

Do odszkodowanie za śmierć dziadka mają prawo wnuki, których sytuacja życiowa za sprawą tej śmierci uległa pogorszeniu. Co to jest sytuacja życiowa? Wbrew pozorom, nie jest to tylko i wyłącznie stan naszego portfela, a coś nieco bardziej ogólnego. Jest to całość destrukcyjnych zmian w sferze psychicznej i fizycznej, przekładających się na sytuację materialną członków rodziny. Często negatywne uczucia i emocje (takie jak ból i cierpienie) po śmierci dziadka powodują chorobę (jak np. depresję), uniemożliwiając wykonywanie pracy zawodowej, Oczywiste jest, że pogorszyły one aktualną sytuację życiową najbliższej rodziny , konkretniej, wnuków. Zgodnie z art. 446 § 3 k.c., należy brać pod uwagę ekonomiczną wartość odszkodowania, a także okoliczności sprawy (np. czy śmierć poniesiono w wyniku wypadku?). Zadośćuczynienie musi być taką kwotą, aby była odczuwalna jako prawdziwe przysporzenie pomocy, dlatego każda z osób należących do najbliższej rodziny może liczyć na odszkodowanie za śmierć dziadka rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych.

Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć więcej - prosimy o kontakt z naszym prawnikiem, który bezpłatnie odpowie na Państwa pytania - tel. 791 005 903