Opinie klientów

Sąsiad z trzeciego piętra podczas naszej nieobecności zalał nasze mieszkanie kupione na kredyt. Niestety, nie mieliśmy żadnych oszczędności, aby je móc wyremontować, co gorsza ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego wydana został taka decyzja. BP GLOBAL pomogło nam zebrać odpowiednie dokumenty. Ubezpieczyciel musiał zmienić zdanie. Teraz już wiemy, że pracują tam doświadczeni prawnicy, bez nich na pewno by się nie udało.
Anna i Rafał Sz., małżeństwo od 2 lat, Kąty Wrocławskie

NIESZCZĘŚLIWE ZDARZENIE

NASZE DZIAŁANIA

WYPŁATA ODSZKODOWANIAODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ BRATA
Odszkodowanie za śmierć brata

Jak żyć dalej po śmierci brata? Człowieka, który jest często najbliższą osobą w rodzinie? Co zrobić, gdy odejdzie z tego świata? Łatwo wyobrazić sobie reakcję najbliższej rodziny, która jeszcze długo będzie walczyć z bolesnym cierpieniem psychicznym i żyć w żałobie. Tymczasem trzeba w końcu zacząć żyć dalej. Pytanie ? jak? Jak dalej radzić sobie z przyziemnymi opłatami i rachunkami? Jak dobrze i efektywnie wykonywać swoją pracę? Otóż trzeba wiedzieć, że przysługuje nam odszkodowanie za śmierć brata. I chociaż nie zwróci nam to zmarłej osoby, pozwoli dalej żyć na przyzwoitym poziomie i nie martwić się o finanse. Kto może dostać odszkodowanie za śmierć brata i kiedy?

Odszkodowanie za śmierć brata otrzymać może przede wszystkim rodzeństwo zmarłej osoby, ale także i rodzice osoby zmarłej. Muszą oni udowodnić, że przez śmierć brata ich sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Zgodnie z art. 446 § 3 k.c., należy brać pod uwagę okoliczności sprawy oraz ekonomiczną wartość odszkodowania. Rekompensata musi wyrażać taką kwotę, aby była odczuwalna jako prawdziwe przysporzenie pomocy (podstawą jest zasada domniemania faktycznego ? art. 231 k.p.c.). A czymże jest sytuacja życiowa? Zdawałoby się, że jest to i oczywisty termin, jednak, o czym warto pamiętać, mówiąc o sytuacji życiowej, mamy na myśli coś więcej niż tyko sytuację finansową. Sytuacja życiowa to pojęcie bardziej ogólne. Są to bowiem negatywne zmiany w sferze psychicznej i fizycznej, które przekładają się na sytuację materialną członków rodziny. Jeśli destrukcyjne emocje takie jak ból i cierpienie ? wywołane śmiercią brata ? spowodowały chorobę (np. depresję) i sprawiły, że niemożliwa jest efektywna praca zawodowa, można założyć, że pogorszyły one aktualną sytuację życiową najbliższej rodziny (w tym wypadku ? rodzeństwa bądź rodziców) i mogą się oni ubiegać o odszkodowanie za śmierć brata. Jak wysokie może być odszkodowanie za śmierć brata? Z doświadczenia wiemy, że może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Dlatego warto starać się o odszkodowanie.

Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć więcej - prosimy o kontakt z naszym prawnikiem, który bezpłatnie odpowie na Państwa pytania - tel. 791 005 903