Opinie klientów

Od 10 lat opłacałam dodatkowe ubezpieczenie. Kiedy złamałam nogę ubezpieczyciel wypłacił mi tylko 3.000 zł. Wypłacone odszkodowanie wydawało mi się nieadekwatne do sumy ubezpieczenia wskazanej w polisie. Miałam rację. Dzięki pomocy Biura Prawnego GLOBAL otrzymałam dodatkowo 12.000 zł. Jestem im bardzo wdzięczna.
Joanna W., lat 46, nauczyciel, Inowrocław

NIESZCZĘŚLIWE ZDARZENIE

NASZE DZIAŁANIA

WYPŁATA ODSZKODOWANIAObcokrajowiec i wypożyczone auto

Rzecz działa się w województwie mazowieckim, a konkretnie w Warszawie. Jechałem rano do pracy. Była godzina 7.30. Z bocznej uliczki wyjechał na mnie srebrny opel. Wgniecione drzwi, stłuczona lampa, porysowany lakier - ogólnie bardzo nieciekawie to wyglądało. Na szczęście nic mi się nie stało. Winowajca też był cały i zdrowy.  Z obcokrajowcem (jak się okazało po chwili kierowca był Włochem) porozumiałem się po angielsku, prosząc go o wyjaśnienia skąd ma auto, dlaczego we mnie wjechał itd. Okazało się, że auto jest z wypożyczalni samochodów, a on mnie nie zauważył, bo go oślepiło światło i stąd ta kolizja. Spisaliśmy oświadczenie, w których przyznał się do swojej winy. Myślałem, że sprawa szybko sie wyjaśni i dostanę należne mi odszkodowanie z tytułu wypadku komunikacyjnego. Wprawdzie Pan z ubezpieczalni przyjechał i spisał raporty, protokoły, zrobił zdjęcia, jednak przez pół roku nie dostałem pieniędzy. Auto oddałem do mechanika i lakiernika, za co zapłaciłem swoimi prywatnymi pieniędzmi. Cierpliwość jednak mi się skończyła, gdy po kolejnym telefonie do ubezpieczalni zostałem nieuprzejmie ,,zbyty". Kuzyn, którego poprosiłem o radę, dał mi wizytówkę Biura Prawnego GLOBAL z Wrocławia. Super sprawa! Dzięki ich energii, entuzjazmowi, ogromnej wiedzy i zaparciu odzyskałem pieniądze! Całkiem niezła kwota. Polecam wszystkim tę firmę. Wiem, że GLOBAL zajmuje się też innymi rodzajami odszkodowań. Ja korzystałem tylko w zakresie odszodowań komunikacyjnych.

Doradzam wszystkim walczyć o swoje, wynajmijcie prawnika i domagajcie się tego co nam się należy. Moja sprawa była trochę bardziej skomplikowana, bo winowajcą był obcokrajowiec, a auto było wynajęte z wypożyczalni, ale udało się i to jest najważniejsze. Życzę dużo sukcesów w walce z ubezpieczycielami.