Opinie klientów

W 2009 roku miałem kolizję samochodową. Ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty odszkodowania. Myślałem, że wszelkie naprawy samochodu będę musiał pokryć z własnej kieszeni. Biuro Prawne GLOBAL nie tylko wywalczyło dla mnie odszkodowanie za uszkodzony samochód, ale także zwrot kosztów leczenia i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Poleciłem ich już dwóm moim znajomym. Trzeba przyznać - są profesjonalistami.
Andrzej M., lat 36, inżynier, Wrocław

NIESZCZĘŚLIWE ZDARZENIE

NASZE DZIAŁANIA

WYPŁATA ODSZKODOWANIAZniszczona kariera

Tomek motoryzacją pasjonował się od najmłodszych lat. Zawsze z tatą jeździł na wycieczki do lasu, gdzie poznał miłość swojego życia, czyli MotoCross. Bardzo szybko okazało się, że terenowa jazda motocyklem po pagórkach i bezdrożach to dla chłopaka furtka do kariery. Wspierany przez ojca rozwijał swoją pasję i startował w coraz to wyższej rangi zawodach.

We wrześniu 2008r.  Tomek postanowił wystąpić w lokalnych zawodach MotoCross-owych, które traktował jako trening przed ważniejszą imprezą, jaka miała się odbyć miesiąc później. Niestety, podczas przejazdu na jednym z zakrętów chłopak wpadł w poślizg i na tyle niefortunnie upadł, iż uszkodził sobie kręg w odcinku lędźwiowym. Na początku hospitalizacji lekarze nie dawali chłopcu i jego rodzicom większych nadziei na powrót do pełnego zdrowia. Jednak z uwagi na młody wiek poszkodowanego rehabilitacja przyniosła nadzwyczaj dobre efekty.

Problemy pojawiły się w momencie, gdy ojciec chłopca chciał wyegzekwować należne z tytuły wypadku pieniądze. Tak się złożyło, iż ubezpieczenie zapewnione przez organizatorów zawodów, na których doszło do wypadku, oraz ubezpieczenie osobiste chłopca zostały wykupione u tego samego ubezpieczyciela. Byłem zadowolony z tego faktu, bowiem uznałem, że jeden ubezpieczyciel ułatwi procedury papierkowe i szybciej otrzymamy pieniądze, szczególnie, że po wypadku żona zrezygnowała z pracy by pomagać synowi w rehabilitacji- mówi Pan Andrzej ? ojciec poszkodowanego chłopaka. Niestety ubezpieczyciel nie tylko robił trudności przy wypłacie świadczenia to jeszcze zdecydowanie zaniżył jego wartość. Z tytuły podwójnego ubezpieczenia Tomek za swój wypadek otrzymał niewielką kwotę 3 tysięcy złotych. Załamałem się- nie ukrywa ojciec chłopaka- Gdy już wydawało się, że nie da się nic wskórać jeden z moich znajomych z pracy dał mi namiar na Biuro Prawne GLOBAL z Wrocławia, które to zajmuje się podobnymi do naszego przypadkami. W toku sprawy okazało się, że ubezpieczyciel w sposób rażący zaniżył wysokość wypłaconego odszkodowania powypadkowego. Nie doszło do sprawy sądowej, gdyż ubezpieczyciel wiedząc o tym, że przegra ją zawarł poprzez prawników z firmy Biuro Prawne GLOBAL ugodę na mocy, której Tomek uzyskał z tytuły wypadku aż dziesięciokrotnie wyższą kwotę. Pieniądze pozwoliły na pokrycie całkowitych kosztów rehabilitacji chłopca i pozwoli mu powrócić do zdrowia.