Opinie klientów

Sąsiad z trzeciego piętra podczas naszej nieobecności zalał nasze mieszkanie kupione na kredyt. Niestety, nie mieliśmy żadnych oszczędności, aby je móc wyremontować, co gorsza ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego wydana został taka decyzja. BP GLOBAL pomogło nam zebrać odpowiednie dokumenty. Ubezpieczyciel musiał zmienić zdanie. Teraz już wiemy, że pracują tam doświadczeni prawnicy, bez nich na pewno by się nie udało.
Anna i Rafał Sz., małżeństwo od 2 lat, Kąty Wrocławskie

NIESZCZĘŚLIWE ZDARZENIE

NASZE DZIAŁANIA

WYPŁATA ODSZKODOWANIAZniszczona kariera

Tomek motoryzacją pasjonował się od najmłodszych lat. Zawsze z tatą jeździł na wycieczki do lasu, gdzie poznał miłość swojego życia, czyli MotoCross. Bardzo szybko okazało się, że terenowa jazda motocyklem po pagórkach i bezdrożach to dla chłopaka furtka do kariery. Wspierany przez ojca rozwijał swoją pasję i startował w coraz to wyższej rangi zawodach.

We wrześniu 2008r.  Tomek postanowił wystąpić w lokalnych zawodach MotoCross-owych, które traktował jako trening przed ważniejszą imprezą, jaka miała się odbyć miesiąc później. Niestety, podczas przejazdu na jednym z zakrętów chłopak wpadł w poślizg i na tyle niefortunnie upadł, iż uszkodził sobie kręg w odcinku lędźwiowym. Na początku hospitalizacji lekarze nie dawali chłopcu i jego rodzicom większych nadziei na powrót do pełnego zdrowia. Jednak z uwagi na młody wiek poszkodowanego rehabilitacja przyniosła nadzwyczaj dobre efekty.

Problemy pojawiły się w momencie, gdy ojciec chłopca chciał wyegzekwować należne z tytuły wypadku pieniądze. Tak się złożyło, iż ubezpieczenie zapewnione przez organizatorów zawodów, na których doszło do wypadku, oraz ubezpieczenie osobiste chłopca zostały wykupione u tego samego ubezpieczyciela. Byłem zadowolony z tego faktu, bowiem uznałem, że jeden ubezpieczyciel ułatwi procedury papierkowe i szybciej otrzymamy pieniądze, szczególnie, że po wypadku żona zrezygnowała z pracy by pomagać synowi w rehabilitacji- mówi Pan Andrzej ? ojciec poszkodowanego chłopaka. Niestety ubezpieczyciel nie tylko robił trudności przy wypłacie świadczenia to jeszcze zdecydowanie zaniżył jego wartość. Z tytuły podwójnego ubezpieczenia Tomek za swój wypadek otrzymał niewielką kwotę 3 tysięcy złotych. Załamałem się- nie ukrywa ojciec chłopaka- Gdy już wydawało się, że nie da się nic wskórać jeden z moich znajomych z pracy dał mi namiar na Biuro Prawne GLOBAL z Wrocławia, które to zajmuje się podobnymi do naszego przypadkami. W toku sprawy okazało się, że ubezpieczyciel w sposób rażący zaniżył wysokość wypłaconego odszkodowania powypadkowego. Nie doszło do sprawy sądowej, gdyż ubezpieczyciel wiedząc o tym, że przegra ją zawarł poprzez prawników z firmy Biuro Prawne GLOBAL ugodę na mocy, której Tomek uzyskał z tytuły wypadku aż dziesięciokrotnie wyższą kwotę. Pieniądze pozwoliły na pokrycie całkowitych kosztów rehabilitacji chłopca i pozwoli mu powrócić do zdrowia.